Gdzie parkować w centrum Poznania?

Gdzie parkować w centrum Poznania?

Jednym z najpoważniejszych problemów, z jakimi borykają się duże miasta takie jak Poznań, jest duże natężenie ruchu i będące jego efektem korki. Widać to w szczególności w centrum stolicy Wielkopolski, gdzie wolne miejsca postojowe są na wagę złota.

Parkowanie w centrum Poznania – gdzie najlepiej?

Znalezienie miejsca postojowego w centrum Poznania zajmuje kierowcom nierzadko kilkadziesiąt minut dziennie. Niestety, takie poszukiwania nie zawsze są uwieńczone sukcesem, co najczęściej kończy się pozostawianiem aut na chodnikach czy trawnikach. Nic zatem dziwnego, że w omawianej lokalizacji tworzone są strefy płatnego parkowania, które spełniają dwojaką funkcję. Po pierwsze – zwiększają ilość miejsc parkingowych, a po drugie – mają zachęcić kierowców do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej. Innym rozwiązaniem, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, jest podziemny parking płatny. Poznań ma pod tym względem dobrze rozwiniętą ofertę, niemniej zapotrzebowanie na tego typu obiekty wciąż jest bardzo duże. Parking w centrum Poznania obsługiwany przez Grupę Interparking znajduje się pod Placem Wolności i liczy 540 miejsc. Takie usytuowanie sprawia, że wiele atrakcji Poznania – w tym m.in. Muzeum Narodowe, Stary Rynek czy Zamek Królewski – są w zasięgu ręki. Przy tej okazji warto pamiętać również o tym, że centrum jest znakomicie skomunikowane z pozostałymi częściami miasta.

Parkowanie w centrum Poznania – zalety podziemnych parkingów

Wymienić można szereg powodów, dla których warto korzystać z płatnych parkingów podziemnych w centrum Poznania. Rezerwacja miejsca jest bardzo prosta – można jej dokonać przez internet za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie wybranego usługodawcy. Wystarczy podać godzinę i termin rozpoczęcia oraz zakończenia postoju. Istnieje również opcja w postaci wykupienia abonamentu. Poza tym podziemne parkingi nie ingerują w miejski krajobraz i da się je wybudować nawet w miejscach trudnych z geologicznego punktu widzenia.