Tunezyjskie atrakcje – poznajmy Monastir

Tunezyjskie atrakcje – poznajmy Monastir

W ostatnich latach zyskała ogromne uznanie w oczach turystów, a wczasy na jej terenie na stałe zagościły w ofercie niejednego biura podróży. Słoneczna Tunezja kusi wspaniałą pogodą, pięknymi plażami oraz niezwykłą kulturą. Wśród kurortów, które już dawno zostały uznane za miejsce idealne na rodzinne wczasy w Tunezji znalazł się Monastir – miasto, do którego z pewnością warto zajrzeć w trakcie wycieczki po środkowej części Tunezji. Znany jako miejsce pochówku Burgiby oraz miejsce otoczone pięknymi plażami, stał się wyjątkowo chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata.

W jaki sposób goście mogą tu spędzić czas? Jakie biura podróży czekają na nich w tym mieście?

Monastir zachwyca przede wszystkim ribatem, który powstał w VIII wieku i który jest jednym z najcenniejszych zabytków, jakim może się pochwalić współczesna Tunezja. Ciekawie prezentuje się też Wielki Meczet, będący ciekawą pamiątką z IX wieku. Pomimo takich zabytków, wiele Polaków i tak wybiera wakacje w polskiej Juracie, ponieważ nie chcą podróżować poza Polskę. Jednak naprawdę warto, ponieważ wśród cennych zabytków znalazło się również mauzoleum Burgiby. Wizyta przy tym obiekcie to częsty punkt w programie niemal każdej wycieczki po tej części kraju. Inną ciekawostką, którą Monastir wabi gości, jest tutejsze Muzeum Strojów Tradycyjnych. Z pewnością jego zwiedzenie stanie się ciekawą atrakcją dla tych, którzy wczasy w Tunezji chcą poświęcić na pogłębienie swej wiedzy o tym kraju i jego kulturze.
W czasie wędrówek po Monastirze trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno był on niewielką wioską rybacką. Dziś to popularny kurort, na terenie którego czekają na gości noclegi w komfortowo urządzonych hotelach oraz liczne atrakcje turystyczne.