Lista 7 najpiękniejszych hoteli świata

Lista 7 najpiękniejszych hoteli świata

Podczas planowania niezapomnianych wakacji zazwyczaj jest się obsypywanym niezliczonymi ofertami noclegów i kurortów. Ciężko jest wybrać wśród nich coś wyjątkowego, a przytłaczająca ilość możliwości sprawia, że łatwo przeoczyć naprawdę interesujące propozycje. Z tego względu poniżej znajduje się lista jednych z najpiękniejszych hoteli z całego świata.

Alila Yangshuo (Chiny)

Architekci z pracowni Vector Architects postanowili zaadaptować stary młyn w chińskim kompleksie górskim na luksusowy hotel. Efekt robi niesamowite wrażenie. Wszystko dzięki starannym dopasowaniom projektu do malowniczego krajobrazu regionu Guangxi.

Stary młyn został połączony z nowymi budynkami w taki sposób, aby zachować spójność barw i stylów. Zdecydowana większość ścian jest betonowa, a jedynie część z nich została przykryta drewnianymi panelami. Dodatkiem klimatycznym jest wodne oczko znajdujące się na dziedzińcu hotelu.

Paradiso (Hiszpania)

Hotel stworzony z myślą o miłośnikach sztuki i influencerach. Niezwykłe bogactwo barw, wyjątkowa atmosfera luksusu i wakacyjny klimat znakomicie prezentują się na zdjęciach. Pracownia Ilmiodesign stworzyła fascynujący i inspirujący hotel, który jest obowiązkowym punktem wizyty w słonecznej Hiszpanii.

PURO Kraków Old Town (Polska)

Jeden z najbardziej charakterystycznych hoteli w Polsce. Został otworzony w 2013 roku, a niedawno przeszedł całkowitą metamorfozę. Projektanci postanowili zainspirować się okresem międzywojennym. Efektem pracy jest nowoczesna przestrzeń zgrabnie łącząca się z przeszłością. Hotel umiejscowiony jest tuż obok krakowskiej starówki.

Na terenie hotelu można podziwiać również piękną kolekcję dzieł sztuki, które stworzone zostały przez młodych krakowskich artystów. Tematyka prac skupia się na zagadnieniach związanych z historią, architekturą i przyrodą charakterystyczną dla byłej stolicy Polski.

Apfelhotel Torgglerhof (Włochy)

Historyczny hotel znajduje się w Saltusio nieopodal doliny Passeier. Jest to niezwykle barwne miejsce otoczone wspaniałą przyrodą. To właśnie na tym elemencie najbardziej zależało właścicielom, którzy pragnęli odświeżyć budynek. Hotel miał łączyć w sobie nowoczesność i wygodę, a jednocześnie współgrać z naturalnym otoczeniem. Otrzymany efekt robi wielkie wrażenie.

The Hoxton Southwark (Anglia)

Pragnąc cofnąć się w czasie i jednocześnie nie rezygnować z wygód współczesnego świata, warto wybrać się do The Hoxton Southwark w Londynie. Jest to potężny budynek o 14 piętrach, w którym znajdują się 192 pokoje hotelowe. Cegła połączona z betonem i ciepłym oświetleniem wprowadza gości w niezwykły klimat, który dodatkowo został skutecznie podkreślony przez wielkie, industrialne okna.

Pullman Berlin Schweizerhof (Niemcy)

Artystyczne podejście do tematu projektowania wnętrz i inspiracja pobliskim ogrodem zoologicznym sprawiły, że hotel we wschodniej części Berlina przyciąga turystów z całego świata.

Ściany i kolumny ozdobione zostały rozmaitymi figurami, które są w nieustannym ruchu. Z kolei rzeźby zwierząt w połączeniu z oświetleniem LED wprowadzają do hotelu baśniowy klimat, zwieńczony pięknie oświetlonym barem.

Treehotel (Szwecja)

Jeden z najpiękniejszych hoteli na świecie, który o odpowiedniej porze roku oferuje równie bajeczne widoki. Treehotel jest spełnieniem marzeń z dzieciństwa, ponieważ umieszczony został 10 metrów nad ziemią pomiędzy koronami drzew. Siedząc wygodnie na przytulnych fotelach w pokojach urządzonych w skandynawskim stylu, można z radością obserwować przez panoramiczne okna piękną zorzę polarną.