Hotel czy hostel za granicą

Hotel czy hostel za granicą

Często zastanawiamy się co wybrać hotel, czy hostel? To zależy. Zależy od wielu czynników. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, raczej szukajmy miejsc noclegowych w hostelach. W wielu takich miejscach, znajdziemy pokoje o standardzie hotelowym i hostelowym. Jedyna różnica jest taka, ze w cenie pokoju hotelowego, jest już wliczone śniadanie.

Ale tak naprawdę, w większości hosteli, znajdują się pokoje kilkuosobowe. Może się zdarzyć tak, że znajdziemy się nagle w jednym pokoju z grupą dwudziestu, zupełnie nam nieznanych turystów. Dla młodych ludzi, studentów przyzwyczajonych do noclegów w schroniskach górskich, to coś zupełnie naturalnego. Jednak dla osób , które raczej cenią sobie intymność, takie rozwiązanie nie jest najlepsze. Lepiej dopłacić i poszukać hotelu. W hostelach będziemy mieli wprawdzie dostęp do kuchni, ale już łazienka przypisana do pokoju to luksus, którego nie doświadczymy. Łazienka znajduje się zwykle na piętrze i jest wspólna dla kilku pokoi.

Mimo wszystko, wielu ludzi wybiera jednak hostel, bo cena, w większości jest o wiele niższa, niż doba pobytu w hotelu. Nie zapominajmy jednak o hotelach, na przykład jedno, czy dwugwiazdkowych. Za granicą, w każdym europejskim mieście znajdziemy takie miejsca. Cena kilkukrotnie niższa niż w hotelach o wyższym standardzie, ale możemy być pewni, że będzie tam schludnie i czysto. Tak naprawdę, hotel czy hostel, to tylko miejsce do spania, do odpoczynku. Jeśli w czasie naszej podróży, nastawiamy się na zwiedzanie odwiedzanych miejsc, to po co nam luksusy w nocy? Lepiej wydać zaoszczędzone pieniądze na bilety do licznych muzeów, czy porządny obiad. Gdzie znajdziemy takie tanie miejsca noclegowe? Najlepiej poszukajmy ich jeszcze przed wyjazdem. Ofert w Internecie jest mnóstwo, a to podstawowe źródło naszej turystycznej wiedzy. Pytaj znajomych,  poszukaj blogów podróżniczych.

Ludzie, którzy większość czasu spędzają poza domem, dzielą się z innymi informacjami przydatnymi w podróży, w tym również adresami z noclegami