Lista 8 najdziwniejszych hoteli na świecie

Lista 8 najdziwniejszych hoteli na świecie

Dobrze prosperujące hotele zwykle kojarzą się z elegancją, wygodą i doskonałym jedzeniem. Okazuje się jednak, że istnieją również inne sposoby zyskania reputacji, na której można całkiem nieźle zarobić. Właściciele tych hoteli postanowili postawić wszystko na jedną kartę i trafili w dziesiątkę.

V8 Hotel Motorworld Region Stuttgart (Niemcy)

Miłośnicy motoryzacji poczują się tu jak w wymarzonym samochodzie. Do zaprojektowania pomieszczeń wykorzystane zostały zapasowe części samochodów, narzędzia oraz elementy myjni samochodowych. To właśnie tutaj można przespać się w zabytkowym Cadillacu albo wynająć pokój znajdujący się w starym garażu.

Museum Hotel (Turcja)

Czasem opłaca się zaufać turystom. Hotel znajduje się w jaskiniach Kapadocji i posiada zaledwie 30 pokoi. Całość znajduje się w jaskiniach z ciepłym oświetleniem, co daje niesamowity efekt. Pikanterii dodaje fakt, że ściany hotelu (również w pokojach gościnnych) ozdobione zostały przez bezcenne antyki z czasów rzymskich i osmańskich.

Montana Magica Lodge (Chile)

Intrygujący budynek, który ma kształt stożka i w całości porośnięty jest roślinnością. Jedyna droga do niego prowadzi przez wiszący most. Pokoje w środku są dość niewielkie, ale zostały elegancko urządzone i posiadają zaskakująco wygodne wanny, które zostały wystrugane z pojedynczych kłód drewna.

The Manta Resort (Tanzania)

Hotel sam w sobie nie jest niczym wyjątkowym, gdyby nie jeden specyficzny element. Mowa mianowicie o osobnym, pływającym pokoju znajdującym się około 250 metrów od brzegu. To oryginalne pomieszczenie posiada podwodną część z oknami, przez które można swobodnie obserwować bajeczne widoki na rafy i żyjące tam ryby, ośmiornice oraz kałamarnice.

Chateau de Bangols (Francja)

Drugi na liście budynek, którego część wystroju stanowią bezcenne antyki. Już sama budowla jest zabytkiem otoczonym przez fosę wypełnioną wodą. Ściany wewnątrz oryginalnego hotelu zdobią historyczne freski, a meble zostały ozdobione przez najlepszych projektantów słynnych domów mody.

Icehotel (Szwecja)

W Jukkasjarvi, czyli ponad 200 km za kołem podbiegunowym znajduje się prawdziwe dzieło sztuki. Jest to bajeczny hotel wykuty w lodzie. Niezwykły jest fakt, że hotel w całości topi się każdej wiosny, a przy pierwszych mrozach jest budowany na nowo. Wszystko oczywiście wykonane jest z nieskazitelnie czystej wody, a miłym dodatkiem jest fakt, że wszyscy goście dostają na czas pobytu czapki, śpiwory oraz bieliznę termiczną.

Faktum (Szwecja)

Miejsce stworzone dla ludzi o mocnych nerwach. Oferowane noclegi przyprawiają o zawrót głowy i szokują, a mimo to nie brakuje chętnych. W dodatku całość kosztuje zaledwie 30 zł! W czym tkwi haczyk? Zadaniem hoteli jest sprawić, aby goście poczuli się jak bezdomni. W tym celu po zarezerwowaniu noclegu przygotowują wszystko w jednym z wybranych przez gościa miejsc. Kwestie przygotowania ograniczają się praktycznie tylko do rozłożenia śpiwora pod mostem, w dokach lub w opuszczonej fabryce.

Hang Nga’s Tree House (Wietnam)

Dziwadło będące wyjątkiem. Tutaj architekt poszedł zdecydowanie za daleko, a gości niewielu postanawia zatrzymać się w tym przybytku. Turyści przyjeżdżają jedynie w celu zrobienia kilku zdjęć i zazwyczaj więcej nie wracają. Z założenia budynek miał przypominać drzewo. Chociaż rzeczywiście można dostrzec silne podobieństwa, to raczej jest to drzewo z horroru. Mroczne, ciemne, ponoć przyprawiające o obłęd. We wnętrzu znajdują się liczne i bardzo wąskie korytarze o niespodziewanych zakrętach. Choć całość nie jest duża, to z łatwością można się pogubić. Upiorny klimat podkreslają okna o dziwnych kształtach.

1 thoughts on “Lista 8 najdziwniejszych hoteli na świecie

  1. Byłam w Museum Hotel w Turcji. Fajne przeżycie zamieszkać na 1 noc w jaskini.

Comments are closed.