Noclegi za granicą

Noclegi za granicą

Jak się okazuje noclegi za granicą nie muszą być strasznie drogie. Oczywiście w każdym europejskim mieście znajdziemy hotele kilku gwiazdkowe. Ich standard odzwierciedla się również w cenie za dobę pobytu, ale jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy również wiele innych atrakcyjnych cenowo miejsc. W miastach, gdzie od wielu lat mieszkają Polacy ( takich jak Londyn, Dublin, Wiedeń) bez trudu znajdziemy miejsca noclegowe właśnie u nich.

Z pewnością myślimy o strasznych warunkach, ale to nieprawda. Wielu Polaków, prowadzi bardzo maleńkie pensjonaty. Nawet nie można tego nazwać pensjonatem. Po prostu są to pokoje do wynajęcia z dostępem do w pełni wyposażonej kuchni . Standard jest naprawdę wysoki, a przede wszystkim w pokojach jest bardzo czysto. Właściciele w większości przypadków bardzo dbają o swoich gości, służą pomocą w wielu sprawach. No i spotkanie z Polakami na obczyźnie – bezcenne. Jeśli chodzi o ceny noclegów u Polaków kształtują się bardzo porównywalnie. W Wiedniu będzie to 20 Euro od osoby lub 25 Euro z pościelą.

Trzeba pamiętać, że z takiej formy korzysta wielu studentów, którym pościel jest po prostu niepotrzebna ze względu na to, ze maja śpiwory. W Londynie noc dla 1 osoby to 20 Funtów, natomiast w Dublinie 25 Euro. Jak widać ceny są bardzo porównywalne, ale biorąc pod uwagę zachodnie miasta, cena w hotelu jest o wiele wyższa. Zaletą takich noclegów, jest również dostępność kuchni. W hotelu za każdą kawę, bez której nie jesteśmy w stanie się obudzić, musimy zapłacić. Tutaj możemy nawet ugotować sobie obiad, z produktów które mamy często w walizce lub plecaku. Właściciele takich małych miejsc noclegowych, reklamują się zazwyczaj w Internecie. Przeważnie używają portali społecznosciowych, by ogłosić światu o swoim istnieniu.

Warto przeglądać fora internetowe i popytać znajomych. Za podobną cenę, znajdziemy tez nocleg w hostelach, ale tu musimy się liczyć z tym, ze jest to cena za miejsce w pokoju, z kilkoma innymi, często obcymi osobami. A nie o to nam chodzi.